A keresés a cikk rovatnevében, címében, szerzőjének nevében, az absztraktjátban és a szövegében történik.

Bajnok a BKGDSE-FASOR HC
 944
2015-ös megalakulása óta, története során első ízben szerezte meg a ’BKGDSE’ csapata a Női Terem NBI bajnoki címét, letaszítva ezzel a trónról, a teremben, az elmúlt évtizedben, de még a tavalyi idényben is verhetetlennek tűnő ’AHC’ csapatát. A bajnokság legjobb játékosa Tóth Zsuzsanna lett, szintén a 'BKGDSE' színeiben!

Nem indult egyszerűen a játéknap a ’Fasoriak’ számára ugyanis az első találkozójukon, bár Szlonkai góljával már az első percben vezetést szereztek, mégis rövidzárlatok sora következett a mérkőzésen és Farkas találatával egalizált az ’SZLG’, Bakk duplájával pedig el is léptek a ’sárga-kékektől’. Ez az állás változatlan maradt egészen az utolsó negyedig, és többen már talán temetni is kezdték a bajnoki ábrándokkal pályára lépő ’BKGDSE-t’. Az utolsó negyedben azonban a csapat megrázta magát és elkezdte gólokra váltani addigi csupán meddő mezőnyfölényét. Először Orbók villant egy remekbeszabott ’korner lepassz’ variáció végén, majd Tóth és Marczinski következett a sorban. Ezzel a 4-3-as győzelemmel pedig sikerült életben tartani a bajnoki esélyeket.

Következhetett délben a sorsdöntő ’AHC’ elleni összecsapás, melyre előző fordulóbeli 2-1-es győzelme és a ’sárgák’ nyitómeccsen látott botladozása nyomán talán egy gondolatnyival magabiztosabban hangolódhatott a fekete mezes címvédő. A kezdő sípszót követően, azonban rövid időn belül kiderült, hogy ezen a találkozón a ' BKGDSE-FASOR' csapata, egy a hazai környezetben eddig ritkán látott arcát mutatja és már az első negyedben nyilvánvalóvá tette, hogy az ellentmondást nem tűrő győzelmen kívül nem hagy más kimenetelt a találkozónak. Először Bálint Andrea a ’Fasor’ kiváló válogatott hálóőre hárított büntetőt, majd Győrfi a harmadik percben megkezdte a gólgyártást is. Ezután következett Gyarmati ismét akcióból, majd Tóth büntetőből. A 14. percben Orbók villant megint egy korner variációból, majd Szlonkai , Marczinski és végül ismét Győrfi szerzett gólt kornerből, így az utolsó negyedre 7-0-s állással érkeztek a csapatok. Tápai és Barki Dóra még „kozmetikázott” kicsit az eredményen az utolsó negyed elején, de több találat már nem született. A ’sárgák’ a legkritikusabb pillanatokban voltak a legélesebbek és a leghatározottabbak, így a bajnoki cím teremben, története során első alkalommal, Ferenczi Zsolt tanítványai; a BKGDSE-FASOR HC -é. Gratulálunk!

A játéknap harmadik találkozóján az ’AHC’ magabiztos 6-2-es győzelemmel zárt az ’SZLG’ ellen.

A bajnoki cím mellé Tóth Zsuzsannának (BKGDSE) ezúttal már többedik alkalommal sikerült megszereznie a legjobb játékosnak járó kupát is. A gólkirálynői cím, pedig teremben első alkalommal Józan Sárához , az (AHC) ügyeletese gólgyárosához került, kimagasló, 13 gólos teljesítményével. A Legjobb kapusnak járó díjat a ’Kaptár’ nevelésű Novotny Borbála (SZLG) tudhatta magáénak, így az egyéni elismeréseken testvériesen osztozott három egyesület.

Gratulálunk a díjazottaknak!

A teremszezon ugyanakkor még nem ér véget bajnokcsapatunk számára, ugyanis a BKGDSE-FASOR HC február 23.-25-között Szlovéniában, Muraszombaton szerepel majd a EuroHockey Indoor Club Challenge I -es csoportjában. Magyar klub jó ideje nem szerepelt már a CI-es csoportban. Sok sikert és jó szereplést kívánunk!

A BKGDSE-FASOR HC 2023-2024-es Terem Bajnok Csapata

Álló sor balról: Gyarmati Luca, Győrfi Boglárka, Radenhausen Wanda, Szlonkai Lilla, Kellermann Kincső, Orbók Réka, Ina Marczinski, Papp Anikó, Bálint Dóra
Térdelő sor balról: Fogarasi Anna, Tóth Zsuzsanna, Bálint Andrea (Kapus, Csapatkapitány) , Győri Andrea (Kapus) , Sütő Cseperke, Liling Adél

A képen nem szerepel: Fehér Anna

Vezetőedző: Ferenczi Zsolt

Legjobb játékos: Tóth Zsuzsanna (BKGDSE-FASOR)

Legjobb kapus: Novotny Borbála (SZLG)

Gólkirálynő: Józan Sára (AHC)

Fotók: Karádi Dávid

Magyar Terembajnokság 2023-2024, NB1, Női
Kőbányai Szent László Gimnázium Tornacsarnok, Budapest, Magyarország
Játékvezetők:  SZIGETI Bence, TÓTH Zsuzsanna
Gól:  Bakk Nikoletta(K:28'), Béres Katalin(32) / Szabó Emese(17), Józan Sára(K:20', 30), Barki Dóra(30), Guti Réka(K:32'), Tápai Dorottya(38)
Figyelmeztetés:  Farkas Mária(Z:35) / -

Fotó: Karádi Dávid

Játékvezetők:  CHU Duy Anh, SZIGETI Bence
Gól:  Győrfi Boglárka(3, K:30'), Gyarmati Luca Anna(7), Tóth Zsuzsanna(B:11'), Orbók Réka(K:14'), Marczinski Ina Mareen(19), Szlonkai Lilla(K:29') / Tápai Dorottya(31), Barki Dóra(31)
Figyelmeztetés:  Gyarmati Luca Anna(Z:34) / -

Játékvezetők:  SZIGETI Bence, OLASZ Balázs
Gól:  Szlonkai Lilla(1), Orbók Réka(K:32'), Tóth Zsuzsanna(33), Marczinski Ina Mareen(38) / Farkas Mária(4), Bakk Nikoletta(B:9', 10)
Figyelmeztetés:  - / -

Játékvezetők:  PETŐVÁRI Balázs, TÁPAI Tibor
Gól:  Béres Katalin(K:27'), Bakk Nikoletta(K:33'), Szalisznyó Henrietta(K:40') / Liling Adél(2), Orbók Réka(K:20', K:22'), Tóth Zsuzsanna(B:23'), Győrfi Boglárka(K:39')
Figyelmeztetés:  Tóth Délia(Z:14), Farkas Mária(Z:31), Pocsai Julianna(S:37) / Szlonkai Lilla(Z:7)

Játékvezetők:  CHU Duy Anh, WESSELÉNYI Márton
Gól:  Józan Sára(33, K:38') / Bálint Dóra(37)
Figyelmeztetés:  Tápai Dorottya(Z:10) / -

Játékvezetők:  TÓTH Zsuzsanna, ORBÓK Réka
Gól:  Józan Sára(4, 18, 35), Szabó Emese(20), Barki Dóra(36) / Bakk Nikoletta(9), Farkas Mária(17)
Figyelmeztetés:  Szabó Emese(Z:30) / Farkas Mária(Z:29, Z:34)

Gól:  Bálint Dóra(11), Radenhausen Wanda(29) / -
Figyelmeztetés:  Tóth Zsuzsanna(Z:25), Győrfi Boglárka(Z:26) / Guti Réka(Z:29)

Játékvezetők:  TÓTH Zsuzsanna, SZIGETI Bence
Gól:  Farkas Mária(15), Tóth Délia(K:19'), Bakk Nikoletta(K:21') / Józan Sára(3, B:13', K:15', K:30', K:35', K:37'), Guti Réka(16, 20)

Játékvezetők:  AHC Jv., SZIGETI Bence
Gól:  Bakk Nikoletta(9) / Gyarmati Luca Anna(3, 4, 27), Győrfi Boglárka(15, K:22'), Szlonkai Lilla(K:20', 36, K:38'), Radenhausen Wanda(24), Tóth Zsuzsanna(K:34')
Figyelmeztetés:  - / Orbók Réka(Z:37)

Előzmények

2024.02.10.: A női terembajnokság soron következő játéknapján egy szoros és remek iramú mérkőzésen vett revansot az AHC, a bajnoki babérokra törő BKGDSE -vel szemben. Józan Sára két alkalommal villant az összecsapáson, melyre csak egyszer érkezett válasz a 'sárgák' részéről Bálint Dóra  jóvoltából. A végeredmény 2-1 a címvédő javára. (A találkozót a csapatok a BKGDSE kérésére egy perces gyászszünettel kezdték a héten elhuny Újvárossy Ferencre emlékezve.)  Izgalmas bajnoki zárónap elé nézünk február 20-án.  További eredmények a cikkben;

2024.01.23.: Magabiztosan kezdte a szezont a 'Fasor', Józan Sára ott folytatta a gólgyártást, ahol egy héttel korábban abbahagyta a 'Fasor One-Day Cup' -on és vezeti a góllövőlistát. Eredmények a női terembajnokság első játéknapjáról. Folytatás február 10-én.

2024.01.17.: A női NBI-sem nélkülözi az izgalmakat, hiszen kiderül majd, hogy sikerül-e, a tavalyi nagypályás bajnokságot követően, teremben is megtörni az AHC évtizedes dominanciáját. A küzdelmek idén a tavalyi évhez hasonlóan Kőbányai Szent László Gimnáziumban lesznek. A program és a kiírás természetese elérhető honlapunkon.