A keresés a cikk rovatnevében, címében, szerzőjének nevében, az absztraktjátban és a szövegében történik.

Bajnok a Mondi Soroksári HC
 3599
Vasárnap délután két mérkőzéssel befejeződött a 2015-2016-os NBI-es, magyar bajnokság. A bajnokságot a Mondi Soroksári HC együttese nyerte, annak ellenére, hogy az utolsó mérkőzésen, az Építők HC 2-1-re legyőzte a bajnokcsapatot. A harmadik helyen az Szt. László-Olcote végzett, míg a negyedik az újonc Főnix MSE lett. A bajnokság legjobb játékosának Tápai Márkot (Mondi Soroksári HC), legjobb kapusának Ferenczi Zsoltot (Szt. László-Olcote) választották a csapatvezetők. A bajnokság gólkirálya Losonci György (Mondi Soroksári HC) lett 6 góllal.  Nyilatkozatok!

Nyilatkozatok

Zsoldos András, alelnök, MGYSZ Zsoldos András, alelnök, MGYSZ: Köszönet a bajnokság szervezőinek az egész évi munkájukért. Én is úgy látom, hogy a két forduló kevés, elsősorban azon csapatok számára akik nem vesznek részt az Interligában. Javaslatot teszek a klubok felé, hogy a jövő évben legyen három forduló. Mint tudjuk ez elsősorban nem akarat, hanem pénzkérdés.  A Soroksár csapata  megérdemeltem védte meg bajnoki címét, annak ellenére, hogy az osztrák bajnokságba távozott több kiváló fiatal tehetséges játékosuk. Kétségtelenül ők a jelenlegi legjobb csapat nagypályán is. Az Építők csapata hullámzó teljesítménye ellenére is megérdemelten vitte el az ezüstérmet, annak ellenére, hogy számos sérülés okozott gondot a csapat teljesítményében. Azért egy –egy meccsre nagyon össze tudják kapni magukat. A Főnix csapatának indulásának személy szerint is nagyon örülök. Vitatkoznék azzal a véleménnyel, hogy a kölcsönjátékosok szerepeltetése valamilyen negatív dolog lenne. Ezek a más kluboktól kölcsönbe adott játékosok nagy valószínűséggel nem, vagy csak minimális időt játszottak volna a bajnokságban így lehet, hogy véglegesen elvesztek volna a magyar gyeplabda számára. A teljesítményüket is nagyon pozitívan ítélem meg. Igaz, hogy a Soroksár ellen  mindkétszer nagyon kikaptak, de a többi meccsen kiválóan tartották magukat. Nagyon jó munkát végeztek Kerekes Janiék amikor felépítették a csapatukat.

Számomra az óriási csalódás a Szent László-Olcote csapat teljesítménye volt. A legjobb játékos anyaggal, kiváló korösszetételű csapatot én a bajnoki címre vártam. A jó egyéni adottságok nem állnak össze jó csapattá. A nyáron reméljük sikerül rendet tenni a fejekben, mert ez a csapat sokkal többre hivatott. Szomorúan láttuk, hogy a csapat vezetője az ünnepélyes eredményhirdetés előtt – miután a rivális csapatok eredménye nem az ő szájíze szerint alakult-dühösen „ na én ehhez nem asszisztálok „ felkiáltással kivonult a  sporttelepről, nem várva meg az ünnepélyes eredményhirdetést. Ez nem csak a többi csapattal, valamint az elnökséggel szemben volt roppant sportszerűtlen, de kérdezem én, mit gondolhattak a saját csapatának játékosai, akik viszont ottmaradtak az éremosztón?

A 2017 évi felnőtt nagypályás Európa bajnokságba beneveztünk. A 2016-17 évi bajnokságot már ennek figyelembe vételével fogjuk megszervezni.

Kerekes János, szakosztályvezető, Főnix MSE Gratulálok a Soroksári HC bajnoki címéhez! Igaz, hogy "csak" kölcsönjátékosokkal, de elindultunk a 2015-2016-os Magyar Bajnokságban. Köszönet érte Tápai Tibornak, Szendrei Péternek és a légiósaiknak. Az eredményeink tükrözik még a tapasztalatlanságot, összeszokatlanságot, ez valószínű jövőre is hasonló lesz, a javulás csak kis mértékben reális elvárás. A terembajnokságban indulásunk sem indokolt terem edzéslehetőség nélkül. De az idő talán nekünk dolgozik (vagyis mi dolgozunk és az idő telik). A sok tehetséges fiatal játékos 2-3 éven belül beérik és akkor számunkra eredményesebb szezonokat zárhatunk. Tápai Tiborral 100%-ban egyetértek az otthon kialakításában, amire csak biztatni tudok minden gyephoki szeretőt. A jövő szempontjából nagyon fontosnak tartom, az igazi, lokális klubok létrejöttét, saját otthonnal. Nekünk ez szerencsére - a sok Főnixes barátunknak, a szülőknek, a gyerekeknek, a játékosoknak, azaz a klubnak köszönhetően - az idén létrejött és ez felér egy bajnoki címmel. Hajrá Főnix MSE!

A végén reagálnék Zsoldos András teremszezoni és Balázs Lajos mostani nyilatkozatára, ahol minket ért kritika. A válaszom lassan, de biztosan fog érkezni, a pályán!

Álló Marcell, edző, Szt. László-Olcote HC Gratulálok a Soroksári HC-nak az újabb címhez! Vegyes érzésekkel fejeztük be a bajnokságot, mert úgy éreztük előrébb járunk, mint tavaly ilyenkor, de a helyezésünk nem ezt mutatja. Hiába volt jobb a gólarányunk és az egymás elleni eredményünk, mint a végül ezüstérmes Építők csapatának, a kék-fehéreknek összejött az a bravúr, ami nekünk nem sikerült a tavaszi nyitányon, így ők végeztek a Soroksár mögött. Győzelmük másrészt rávilágított arra, hogy a bajnokcsapat sem verhetetlen, habár itthon kb. 5 éve nem kaptak ki nagypályán, de úgy látszik néhány kulcsjátékosuk eligazolásával újra kiélezett bajnokságot láthatunk jövőre. Szerintem a színvonal lépésről lépésre, de emelkedik, bízom benne, hogy ez a tendencia nem törik meg.

Balázs Lajos, csapatvezető, Építők HC Gratulálok a Mondi Soroksári HC-nek a bajnoki címhez! A csapatomnak is gratulálok, elsősorban a rangadó megnyeréséhez. Az egész tavaszi szezon alatt tele voltunk sérülttel (Medveczky Péter kulcscsonttörés, Löschnig Tamás és Konorót Bálint porcleválás, Horváth Attila bokasérülés), alapembereink hiányoztak mindhárom tavaszi mérkőzésen, ennek ellenére rangadót tudtunk nyerni. Sajnálatos, hogy csak 3 csapat van az NBI-es magyar bajnokságban. Önmagunk becsapása, ha azt hisszük, hogy egy kölcsönjátékosokból álló Főnix MSE-nek saját nagypályás csapata van, ugyanakkor köszönet jár nekik azért, hogy kölcsönjátékosokkal, de vállalták ezt az idényt. A 6 mérkőzés egy idényben egyszerűen nevetséges, ezen változtatni kell. Sok sikert kívánok a Szt. László-Olcote HC-nek a szlovéniai BEK-re, bár már az is hűen tükrözi a magyar gyeplabdázás helyzetét, hogy sem a bajnok, sem az ezüstérmes csapat nem tud kiutazni egy Bajnokcsapatok Európa Kupájára.

Tápai Tibor, Ezdő Soroksári HC A 2015-16-os nagypályás szezonban sajnos csak négy csapat indult, és a két fordulós lebonyolítás azt jelentette, hogy három meccs volt ősszel, három pedig tavasszal. Meglátásom szerint ez a kevés mérkőzés egy sportolni vágyó embernek nem elég. Mi ezért indultunk az interligában is, ahol szintén kevesebb csapat van a megszokottnál, igaz főleg a külföldi meccseken gondban voltunk a létszámunkkal. A két sorozat együtt már elfogadható mennyiségű mérkőzést biztosít. Sajnos a nagypályás BEK-en most már huzamosabb ideje nem tudunk elindulni, sok játékosunk nem tudja az öt napos távollétet vállani. Öt játékosunk kölcsönben szerepelt a bajnokságban első ízben részt vevő Főnix SE csapatában, külön második csapat indítását nem mertük megkockáztatni az éppen elégséges létszám miatt. Sikerült nagypályás bajnoki címünket megvédeni. Losonci György a gólkirályi címet megszerezte, illetve Tápai Márk a legjobb játékosnak járó elismerést kapta meg. Mindkettőjüknek gratulálok!

Azt hiszem, hogy minden csapatnak törekednie kell rá, hogy saját pályával rendelkezzen, ha nem is egy teljes méretűvel, de legalább egy utánpótlás mérkőzésekre megfelelővel, ahol az edzéseit is megtarthatja, és valóban otthon érezheti magát rajta. Csak az  „otthon” kialakításával lehet a magyar gyeplabdasportot pozitív irányban elmozdítani.

Szűcs Ádám tudósítása : A 2015-16-os NB1-es bajnokság utolsó fordulójában sem maradtunk izgalmak nélkül. A délben lejátszott mérkőzésen a Főnix MSE fogadta a szlovéniai BEK-re készülő SZLG-Olcote HC csapatát. A mérkőzést a zöld mezes brigád uralta, folyamatos letámadásaival nem hagyta fellélegezni az újonc csapatot. Bár a Főnix párszor eljutott ellenfele kapujáig, gólt csak az SZLG-Olcote HC csapata tudott szerezni és 6-0-s győzelemmel zárta a bajnokságot.

A nap másik mérkőzése a Mondi Soroksári HC - Építők HC rangadója volt. A mérkőzést a már bajnok piros-feketék kezdték jobban, de a jóval motiváltabb Építők nem adta könnyen magát, a 21. percben Kozári Benedek révén jutott vezetéshez a kék mezes csapat. A mérkőzés iramában a nagyszünet után sem történt változás, mindkét csapat hajtott a győzelemért. Újabb gólig egészen a 68. percig kellett várni, Kovács Norbert talált be, így már két góllal vezetett a jobban játszó Építők. A soroksáriak azonban ekkor sem adták fel, ezt bizonyította Farkas Imre 69. perc válasza az Építők korábbi akciójára. Sok változás ezután azonban nem történt, így 2-1-es Építők győzelemmel ért véget a rangadó.

Az Építők számára kulcsfontosságú volt a győzelem, hiszen ha nem szerez pontot a Soroksár ellen, pont egyenlőség állt volna fel az Építők HC és az SZLG-Olcote HC csapatai között, és a jobb egymás elleni eredmény az utóbbi csapatnak kedvezett volna. Az Építők HC megérdemelten nyert, ám az idei bajnokság szoros és fordulatos eredményei mindenképp bizakodásra adnak okot, hogy a következő bajnokságokban is izgalmas, szoros mérkőzéseken dőljenek el a helyezések.

Gratulálok minden helyezettnek, egy színvonalas, fordulatos magyar bajnokság ért ma véget, és sok sikert az SZLG-Olcote HC csapatának a jövőheti szlovéniai BEK-en.

Előzméynek

2016.04.16. Szűcs Ádám tudósítása : Először az újonc Főnix MSE fogadta a címvédő Soroksári HC csapatát. A mérkőzés első félidejében az újonc Főnix kitartó játékának és Tápai Tibor bravúros védéseinek köszönhetően csak 3 gólt tudott szerezni a címvédő Soroksár. A nagyszünetet követően azonban elfogyott a sárga-feketék lendülete, a harmadik negyedben a címvédő többször is betalált az újoncok kapujába. A jóval összeszokottabb Soroksár dominálta a második félidőt gyors, letámadásokkal teletűzdelt játékával. Végül a végső dudaszóra kialakult a megsemmisítő 0-13-s végeredmény. Egy igazán pörgős, az elején fordulatos mérkőzést láthattunk.

Alig másfél órával később került sor a forduló rangadójára, az Építők HC és az SZLG-Olcote HC csapatainak összecsapására. A tét nem volt kicsi, hiszen az ezüstérem is múlt ezen a mérkőzésen. A két csapat egyenlő félként, kellő motivációval kezdte a mérkőzést. Mindkét oldalon már a mérkőzés korai szakaszában eljutottak a csapatok a másik kapujához, de a sikeres védekezéseknek köszönhetően még várni kellett az első gólra. Végül az első negyed végén egy büntetőkornerből szerezte meg a vezetést az SZLG-Olcote Kalmár Tamás góljával. A mérkőzés természetesen ezután sem állt meg, mindkét csapat folyamatosan támadta az ellenfél kapuját, melyet a második negyedben ismét a fehér-zöld csapatnak sikerült bevennie, Szabó György akciógóljával, így 0-2-es eredménnyel mentek a csapatok a nagyszünetre. A második félidőben az Építők HC nagyobb iramot diktálva beszorította ellenfelét a saját lövőköre környezetébe, a mérkőzés ezen szakaszában több kapura lövésig is eljutott a kék mezes csapat. Végül egy sikeres ellentámadással újabb gólt szerzett az SZLG-Olcote, ismét Kalmár Tamás talált be a kapuba a 39. percben. A mérkőzés hátralevő részében védekezésre kényszerültek a fehér-zöldek, az Építők nem hagyta fellélegezni ellenfelét. Újabb gól azonban már nem született a mérkőzésen, így született meg a 0-3-as végeredmény. Egy nagyon izgalmas és színvonalas rangadónak lehettünk szemtanúi, mindkét csapat beleadott mindent a siker érdekében.

2016.04.03. Délután 16:15-kor, alig 1 órával a női bajnokság eredményhirdetése után kezdődött a tavaszi szezonnyitó, az SZLG-Olcote HC - Soroksári HC rangadó. A csapatok egy izgalmas, színvonalas mérkőzéssel köszöntötték a tavaszi napsütést és a jó időt. Mindkét oldalon sok támadás volt, nagy harcot vívott a két csapat és egyenlő félként küzdöttek a győzelemért.

Szűcs Ádám tudósítása: Bár a soroksáriaknak volt több lehetőségük gólt szerezni, Ferenczi Zsolt kapus bravúros védéseinek köszönhetően hosszú percekig nem tudtak betalálni fehér-zöldek kapujába. Az első gólt a Kalmár Tamás (SZLG-Olcote) szerezte a 39. percben, hatalmas motivációt adva az SZLG-Olcote HC csapatának, akik a mérkőzés végéig nagyon jól tartották magukat a soroksáriak támadásai alatt. Bár a védelem kiválóan teljesített, az utolsó 8 percben elfáradtak a fehér-zöldek, előbb Farkas Imre talált be a kapuba a 62. percben, majd Strausz György 69. percben lőtt góljával tudott fordítani a bajnoki címvédő.

Érdekesség, hogy ezen a mérkőzésen sem kellett lapot osztani. Külön öröm, hogy a felnőtt mezőny példamutatóan viselkedett ezen a szombati napon.
[admin]: U14-es mérkőzések is voltak ezen a napon, ezért sok gyermek és szülő is megnézte a mérkőzést. Ezért fontos a példamutató viselkedés.

2016.04.03: Álló Marcell, edző, Szt. László Olcote HC: Sok hibával tarkított, küzdelmes mérkőzésen, csak az utolsó percben szerzett góllal győzött a Soroksár. Vezettünk 1-0-ra, a védősor és a kapus remek volt, kontrák veszélyesek voltak, de gyakorlatilag megijedtünk a lehetőségtől. Hozzá kell tennem, hogy mi a legjobb csapatunkkal tudtunk kiállni, míg a Soroksárban sok volt a hiányzó.

2016.04.03: Tápai Tibor, edző, Mondi Soroksári HC: Megszenvedtünk a remekül felállított Szlg-Olcote védekezésével, legalább húsz kiskornert lőttünk, de gól egyikből sem lett, Ferenczi Zsolt remek napot kifogva megőrizte három negyeden keresztül az egygólos előnyt, a negyedik negyedben egy kis szerkezeti módosítás után Farkas Imre, majd Strausz György is betalált. Suba Tamás és Ficzere Zsombor óriásit dolgozott a mezőnyben, a mérkőzés végére teljesen elkészültünk az erőnkkel. Kanyó Krisztián szinte minden párhacot megnyert ellenünk, ezért őt a végén próbáltuk elkerülni.

2015.10.26: A Magyar Gyeplabda Szakszövetség Versenybizottsága elkészítette a 2015-2016-os, NBI-es férfi bajnokságának tavaszi programját.

2015.10.26: A harmadik fordulóval befejeződött a 2015-2016-os NBI-es bajnokság őszi fordulója is. A zárónapon a Soroksári HC magabiztosan győzött az Olcote-Szt. László ellen és ezzel veretlenül, 100%-os teljesítménnyel őszi bajnok. A nap másik mérkőzésén, némi meglepetésre, az Építők HC csak nehezen tudott győzni az újonc Főnix MSE ellen.

2015. 10. 26. :Elnézést kérünk, de ez nem az első eset, hogy cikkek tűnnek el a weboldalunkról. Az NBI-es bajnoksághoz hasonlóan az az U14-es bajnokság cikke is eltűnt az adatbázisból. Nyomozunk az ügyben.[admin]

2015. 08. 27. : Az MGYSZ Versenybizottsága elkészítette a 2015-2016-os NBI-es kiírását. A nevezési díj 30 000 Ft. Nevezni 2015. augusztus 31-ig lehet.