A keresés a cikk rovatnevében, címében, szerzőjének nevében, az absztraktjátban és a szövegében történik.

ŠK Šenkvice (SVK) az élen
 1677
Az évad hajrájához érve megállapíthatjuk, hogy az idei évben kiemelkedik a Senkvice csapata, míg többszörös győztes Lipovci hullámzó teljesítményt nyújt. A 2. és a 4. hely között nincs nagy különbség igy a jó Final4 pozícióért nagy küzdelem várható.

Előzmények

2016.04.21: Ezen a hétvégén újra Interliga mérkőzéseket láthattak a nézők a zuglói Varga Zoltán Sportpályán. Vasárnap 10 órakor a Hardec Kralové csapatát fogadta a Mondi Soroksári HC. A magyar bajnok 3 - 0-ra, magabiztosan győzött cseh ellenfeléven szember. Délutáni Szt. László-Olcote - Hardec Kralové találkozón viszont 2 – 1-es vendéggyőzelem született.

Álló Marcell, edző, Szt. László-Olcote HC: "A cseh csapat ősszel kétszer is simán legyőzött minket, ráadásul ezeken a meccseken még gólt sem tudtunk szerezni, így most már a hétközi edzéseken is tudatosan a játékukra készültünk. A befektetett munkának nagyon úgy tűnt, hogy meglesz az eredménye, a mezőnyben úgy érzem mi voltunk fölényben, de ez meddőnek bizonyult, majd gyakorlatilag az első végigvitt támadásukból megszerezték a vezetést a vendégek. Továbbra is játszottuk amit megbeszéltünk, majd egy szép, bal oldali támadás végén az üres kapuig játszva egyenlítettünk. Sajnos a második félidőre a csehek szerkezeti váltását már nem tudtuk lekövetni, sokszor fejetlenül hajtottunk a győzelemért, ami azt eredményezte, hogy 2-3 ziccerből sem sikerült betalálni, míg ellenfelünk nagyon okosan a mi hibáinkra játszott, amiből végül meg is szerezte a győztes gólt."

Tápai Tibor, edző, Mondi Soriksári HC: "Sajnos az őszi Budapesti mérkőzésünk, Deli Dániel játékvezetőt ért, a Hradec Kralove csapatkapitánya által elkövetett fizikai támadás után félbeszakadt. Ilyen előzményekkel készültünk, és mindenki egy kis extra motivációval lépett pályára. Tudtuk, hogy sok ütközés, és fizikális játék lesz az, amit ránk akarnak erőltetni majd. Bíztunk a hazai pálya előnyében. Végig koncentráltan tudtunk védekezni, ez a jó védőmunka azt eredményezte, hogy valós góllövési helyzetben csupán egyszer volt az ellenfél az egész mérkőzésen.  Gól nélküli első félidő után a harmadik negyedben kétszer is betaláltunk, első gólunkat Tápai Márk szerezte, egy baloldalról jövő pattogós labdát ütött meg a kör széléről szemben a kapuval kapásból fonákkal a levegőben, a helyzetből adódóan ez volt az egyetlen lehetséges megoldás. Ezután Langer Bálint is kihasznált egy kapu előtti kavarodást, nem hagyta magát elnyomni, pedig az egész meccsen ő kapta a legtöbbet cseh barátainktól, ezt méltóképpen viszonozta egy gól formájában. A negyedik negyednek úgy mentünk neki, hogy tudtuk, hogy nagy nyomást fogunk kapni a kiütéseinknél, ezért amit csak lehetett kiemeltünk, sok lendületes támadásunk volt a kiemelések után, Suba Tamás szerezte a harmadik gólunkat amivel bebiztosította győzelmünket. Minden játékosunk kiváló munkát végzett, most jönnek a külföldi mérkőzések, ezt a formát tartva bizakodom a meglepetés pontszerzésben idegenben."

Szűcs Ádám tudósítása:A második meccsen 2-1-es cseh győzelem született, bár a két csapat egyenlő félként kezdte a mérkőzést. Először a vendégek szereztek vezetést a második negyedben, amire az SZLG-Olcote pár percen belül Szabó György góljával válaszolt. Bár a fehér-zöld brigád jobban hajtott, és több helyzetig is eljutott, több gólt sajnos nem tudott szerezni. Végül a cseh csapat a harmadik negyedben egy védőhibát kihasználva szerezte meg győztes gólját. A két csapat az elsőtől az utolsó percig mindent beleadva hajtott, így egy izgalmas mérkőzésnek lehettek szemtanúi a mérkőzés nézői. Szerencsére ezen a mérkőzésen sem kellett büntető lapot osztani.

Mindkét mérkőzést élőben közvetítette a STREAMSPORT. A Soroksár mérkőzése még kommentár nélkül ment, míg az SZLG-Olcote mérkőzését Szendrei Péter kommentálta.

2016.04.09: 8 forduló után a Mondi Soroksári HC a negyedik helyen áll, míg a Szt. László-Olcote pont nélkül az utolsó az 5 csapatos mezőnyben. Az Interligát a szlovák ŠK Šenkvice csapata vezeti 7 győzelemmel