A keresés a cikk rovatnevében, címében, szerzőjének nevében, az absztraktjátban és a szövegében történik.

Bajnok a Lifting Trade HC I
 2637
A Final Four döntőjében a Lifting Trade HC I. csapata fölényesen, 5 – 0 -ra legyőzte az Építők HC I. csapatát és ezzel veretlenül megnyerte a 2015-2016-os terembajnokságot. Gratulálunk! A második helyen az az Építők HC I csapata végzett. A bronzéremért lejátszott Építők HC II - Szt. László-Olcote HC mérkőzésen a rendes játékidőben nem született döntés (3-3). Következett a 2x5 perces hosszabbítás, melyet a kék-fehér gárda 1-0-ra megnyert, és ezzel harmadik lett. A negyedik helyen az egyre jobban formálódó Szt. László-Olcote HC végzett, akiket ma mindkét mérkőzésükön csak a hosszabbításban tudtak legyőzni. Az ötödik helyen a Lifting Trade HC II, míg a hatodik helyen a Főnix MSE végzet.

A torna legjobb játékosa Tápai Márk (Lifting Trade HC I), legjobb kapusa Ferenczi Zsolt (Szt. László-Olcote HC), gólkirálya Löschnig Viktor (Építők HC II, 16 gól) lett. Külön köszönet illeti az osztrák játékvezető négyest:Thomas Eilmer, Robert Papalecca, Roland Langer, Luka Zupancic, Hermann Tamás (aki meghívta és menedzselte a külföldi játékvezetőket) és a zsűrit: Láng András, Szűcs Ádám, Hennel Georgina, Tömő Krisztina. Kiválóan vezényelték le az idei Final Four-t. Köszönjük a STREAMSPORT.hu stábjának a TV-s közvetítést és ne feledjétek: a mérkőzések hamarosan elérhetőek lesznek a streamsport.hu-n.

Nyilatkozatok

Zsoldos András, MGYSZ alelnök:"Szerintem az elmúlt évek legjobban szervezett, legszínvonalasabb terembajnokságát bonyolítottuk le. Már a helyszín, a Soroksári csarnok kiválasztása is kiváló döntés volt. A zsűri munkája Láng Andrással és Szűcs Ádámmal igazán profi munka. A legjobb formában lévő csapat - a Lifting Trade/Soroksár - megérdemelten nyert. Nagyon sok kiváló mérkőzést láttunk. Ha az Olcote-Szent László csapata megtanul győzni is - mert játszani már tudnak úgy, mint bármelyik csapat - akkor bajnokok is lehetnek. Az Építők HC szerintem rosszul döntött, amikor ilyen formában osztotta meg a játékoskereté. Nekem egy kicsit a Főnix teljesítménye volt a csalódás. Tavaly sokkal jobbak voltak, és egy feltörekedni kívánó új csapatnál ez a visszaesés érthetetlen. Sok sikert kívánok az Építőknek a közelgő BEK küzdelmeiben, remélem sikerül kipihenni a bajnoki döntő fáradalmait"

Tápai Tibor, edző, Lifting Trade HC:"A 2015-16-os terembajnokság alapszakaszában voltak szoros meccseink, de sikerült mindet megnyernünk. Így a jónak számító első helyen, az utolsó alapszakasz játéknapon a negyedik helyet megszerző Építők HC II. csapatát vártuk az elődöntőben. Mivel a legszorosabb mérkőzést velük játszottuk előzőleg, ezért nagy odafigyeléssel és tisztelettel kezdtünk bele a találkozóba. A Streamsport.hu közvetítéseinek hála kielemezhettük játékunkat, és a védekezésünket javíthattuk. Ebben segítséget kaptam az ősszel az osztrák bajnokcsapatba igazolt Léber Sebastiantól, vele a félidőben is átbeszéltük a látottakat. A tervünk a labda megtartása és a gyors ritmusváltások utáni támadásépítés volt. Védekezésben az egész szezonban használt szoros emberfogásnál maradtunk. A két elöl lévő támadó pedig próbált szorosan összezárni. Három védőjátékosunk volt, akiknek a cserélgetése külön figyelmet igényelt, ezt a feladatot Losonci György végezte. Az elődöntőt sikerült 4:1-re megnyernünk. A másik elődöntőben az Építők HC I. és a Szent László Gimnázium-Olcote HC rendkívül izgalmas és fordulatos mérkőzést játszott, és csak a hosszabbítás második félidőjének vége előtt 15 másodperccel döntötte el a tavalyi bajnok a saját javára a találkozót. Ki kell emelni az osztrák játékvezető négyes munkáját, akik véleményem szerint segítettek emelni a rájátszás színvonalát, különösen ebben az elődöntőben jött jól nagyon a határozottságuk, és megfelelő szabályismeretük, reméljük jövőre is jönnek. A döntőben sem változtattunk a taktikán, működött a dolog. Mindkét kapusunk kapott gól nélkül hozta le saját félidejét, erre az én emlékeimben nem találtam példát a döntők sorára visszaemlékezve. A végeredmény 5:0 lett, gratulálok a játékosainknak! A Lifting Trade Soroksári Hockey Club I. játékosai: Brezovai Tamás, Petővári Balázs kapusok, Ficzere Zsombor, Farkas Imre, Horovitz Tamás, Armin Eberle, Langer Bálint, Suba Tamás, Szigeti Bence, Tápai Márk, Ujvári Viktor. Köszönjük a Lifting Trade Kft. és Soroksár Önkormányzatának támogatását! Köszönjük mindenkinek, aki a bajnokság lebonyolításában és megszervezésében részt vett! Sok sikert és szerencsét kívánunk az Építők HC csapatának a most hétvégén Szlovéniában megrendezésre kerülő terem BEK versenyhez. Tiszta szívből szorítunk értük!"

Álló Marcell, edző, Szent László Gimnázium - Olcote Hockey Club:"Gratulálok a Soroksári HC-nak a bajnoki címhez és köszönöm a bíztató szavakat egykori csapattársaimtól! Nagyon örülök, hogy immár évek óta fejlődik a Final4 megszervezése, egyre inkább van rangja a bajnokságnak. Úgy érzem, a profin szervezett játékvezetés, zsűri és az élő internetes közvetítés egy plusz motiváció a játékosoknak is. Ezt az irányt tartanunk kell, hogy még több gyereket, szurkolót, akár szponzorokat tudjunk behozni a sportágba.

Saját csapatomra nagyon büszke vagyok, mind a 14 nevezett játékos azért dolgozott az elmúlt három hónapban, hogy a döntőbe jussunk, és bizony nagyon kevésen múlt, hogy nem sikerült. Az edzéslátogatottság nagyon jó volt, a bajnokság kezdete előtt két tornán és edzőmeccseken is részt tudtunk venni, de még az alapszakaszban is fejlődő íve volt a játékunknak. Ezeknek csúcspontja volt szerintem az elődöntő, ahol viszont minden energiát felhasználtunk, a bronzmeccsre egyszerűen mentálisan és fizikálisan is elfáradtunk.  Nagyon nehéz egy hosszabbításos, drámai vereség után 1 óra 15 perc múlva újra pályára lépni, így nem tudok haragudni a fiúkra, hogy nem lett meg a bronzérem végül. Sok-sok ilyen kiélezett meccsre van szükségünk, hogy a hosszabbítások után mi jöhessünk le győztesen a pályáról.

Azt hiszem sikerült bebizonyítani, hogy nem csak Soroksárból és Építőkből áll a magyar gyeplabda, hanem nálunk is vannak tehetséges játékosok, akikben még nagyon sok potenciál van.

Sok sikert kívánok az Építők HC csapatának a BEK-en!
"

Konorót Bálint, edző, Építők HC:"Először is gratulálok a bajnokcsapatnak az egész bajnokság alatt mutatott kiemelkedő teljesítményéért! Sajnos csapatomnak a döntő napjára nem sikerült mentálisan (fejben) ráhangolódnia a mérkőzésekre. Ez már az elődöntőn is meglátszott, de a döntőre vált nyilvánvalóvá. Most az a legfontosabb feladatunk, hogy felkészüljünk a BEK-re és ilyen hibát soha többé ne kövessünk el.

Gratulálok a második csapatunknak a bronzéremhez! Kiváló teljesítményt nyújtottak. Örülök, hogy három fiatal játékost is kipróbálhatta tudását az NBI-ben.
"

Előzmények

2016. 01 .14: A Versenybizottság 2016. 01. 10-én lejátszott Építők HC I – Soroksári HC I mérkőzés végeredményét 6 - 9 - ről 6 – 8 -ra módosította, mert a II. félidő 17. percében esett gólt a játékvezetők nem adták meg, de tévedésből belekerült a jegyzőkönyvbe. Lásd:Határozat. Elnézést kérünk a tévedésért!

2016. 02. 01: Lejátszották a III. fordulót a férfi NBI-ben. A Lifting Trade HC I csapata veretlenül nyerte az alapszakaszt és az első helyen jutott be az Final Four-ba. Második helyen az Építők HC I végzett, miután egy nagyon izgalmas és szoros mérkőzésen 2-1-re legyőzte a Szent László – Olcote HC csapatát. A harmadik helyet az Szent László – Olcote HC szerezte meg. Az is eldőlt, hogy a negyedik helyen az Építők HC II csapata jutott a Final Four-ba, miután 5-3-ra nyert a Lifting Trade HC II ellen. A Final Four-t 2016. február 7-én, vasárnap rendezik meg a Soroksári Sportcsarnokban, ebben az évben is semleges játékvezetőkkel, ezúttal Ausztriából.A első forduló mérkőzései a STRAMSPORT.HU-n!

2016. 01. 26:Vasárnap újabb hat mérkőzéssel folytatódott a 2016-os, NBI-es, férfi terembajnokság. A nap slágermérkőzése kétség kívül az Építők HC II – Soroksári HC I meccs volt, melyen csak az utolsó perecben lőtt korner-góllal tudott nyerni a Soroksári HC I csapata. A Soroksári HC I ezzel a győzelemmel minden valószínűség szerint veretlenül nyeri az alapszakaszt. A második helyen – jelenleg - az Építők HC első csapta van (csak jobb gólkülönbséggel) a Szent László DSE – Olcote HC előtt. Még szorosabb a Final Four-t jelentő 4. helyért folyó verseny az Építők HC II és a Soroksári HC II között. Jenleg több lőtt góllal az Építők HC II-é a 4. hely, de hogy ki jut a Final Four-ba, az csak a jövő hét szombati Építők HC II - Soroksári HC II mérkőzésen dől majd el.

2016. 01. 10:A mai napon, a Soroksári Sportcsarnokban megkezdődött a 2016-os, NBI-es terembajnokság. A nyitóforduló mindjárt Építők HC-Soroksári HC rangadót hozott. A feszült, indulatoktól sem mentes mérkőzést a soroksári vörös-feketék nyerték. Jól szerepelt a Szt. László – Olcote csapata is, mely két nyert mérkőzéssel, jobb gólkülönbséggel – a Soroksári HC előtt - vezeti a táblázatot. a második fordulóra január 24-én vasárnap kerül sor.

2015. 11. 11.: Hat csapat nevezett a 2015-2016-os NBI-es Terembajnokságra. A Versenybizottság döntése alapján a csapatok egy fordulót játszanak az alapszakaszban. Az alapszakasz után az első négy helyezett csapat a Final Four-ban dönti el a bajnoki cím sorsát. A bajnokság 2016. január 10-én kezdődik.Figyelem! A Versenybizottság megváltoztatta a bajnokság sorrendjét, hogy azok a klubok játsszák az első mérkőzéseket, amelyek több csapatot indítanak a bajokságban.

2015. 10. 28.: A Magyar Gyeplabda Szakszövetség Versenybizottsága elkészítette a 2015-2016-os terem NBI kiírását. A legnagyobb változás, hogy a FIH döntése alapján visszatérünk az 5+1-es rendszerhez. Nevezni 2015. november 2-ig lehet. A nevezési díj 25 000 Ft.